Certiferad Utövare och Blanketter

Ni kan finna alla dokument som är associerade till CPS modellen- inklusive diskussionsguiden för eftersläpande färdigheter och olösta problem (ALSUP), problemlösningsplanen, strategier för att samla in information genom att klicka här, och allt är översatt på Svenska.

Förutom alla Trainers som visas på hemsidan, finns det många CPS certifierade i samarbetsbaserade och proaktiva lösningar i Sverige:

FAMILJETERAPEUTER

Caroline Ström, Familjebehandlare
Familjebehandlingen, Socialförvaltningen, Hässleholms kommun
Hässleholm
Phone: +46-709-717077
Email: caroline.strom@hassleholm.se

Lisette Karbin, kurator
Första Linjen/Barn- och ungdomspsykiatrin
Malmö
Phone: +46-722-333749
Email: lisette.karbin@skane.se

Pernilla Schold, kurator
Första Linjen/Barn- och ungdomspsykiatrin
Malmö
Phone: +46-705-412726
Email: pernilla.schold@skane.se

Catarina Damgaard, Leg psykolog
Barn- och ungdomsmedicinsk mottagning (Pediatric outpatient clinic)
Mölndal
Phone: 46 739 128946
E-mail: catarina.damgaard@yahoo.com

Lena Henrikson
Cognix AB
Nacka
Phone: 46 70 499 5172
Email: lena.henrikson@swipnet.se

SKOLOR

Fouzi Benbouzid
Ekerö Resursteam
Ekerö
Phone: 46-8-1245 7062
Email: Fouzi.benbouzid@ekero.se

Tasja Bergh, Leg Psykolog
Ekerö Resursteam
Ekerö
Phone: 46-8-1245 7648
E-mail: tasja.bergh@ekero.se

Zandra Christiansen, Leg Psykolog
Ekerö
Phone: 46-707-50 73 15
Email: info@zpoint.se

Niklas Lindqvist, Arbetsledare
Ekerö Frisidsgardar
Ekerö
Phone: 46-73 660 42 04
Email: niklas.lindqvist@ekero.se

Oskar Lundström, Lärare
Tappströmsskolan
Ekerö
Phone: +46 70 531 92 40
Email: oskar.lundstrom@ekero.se

Anneli Södergård, specialpedagog
Ekerö Resursteam
Ekerö
Phone: 46-8-12457165
Email: anneli.sodergard@ekero.se

Eric Bengtsson, Socialpedagog
Stenhamraskolan
Ekerö
Phone: 0738-685442, 08-124 578 39
Email: eric.bengtsson@ekero.se

Ingrid Lundén
Hallsta skola, Skolvägen 15, 763 34
Hallstavik
Phone: +46 175 256 66
Email: ingrid.lunden@norrtalje.se

Jonas Olsson, Leg psykolog
Hamburgsund
Phone:  46 (0)732005321
E-mail: jonas@utvecklingifokus.se

Tuija Lehtinen, Leg psykolog (Licensed psychologist)
Haninge kommun
Haninge, SWEDEN
Phone: 46 (0)8 6068166
E-mail: tuija.lehtinen@haninge.se

Tove Windahl Örnstad, Leg psykolog
Haninge kommun
Phone: 46 (0)8 6067685
E-mail: tove.windahl@haninge.se

Monika Swensson, Leg psykolog 
Haninge
Phone: 46 (0)8 6067313
E-mail: monika.swensson@haninge.se

Karin Mattsson Johansson
Elevhälsopedagog
Lerums kommun
Phone: 46 725 53 77 51
Email: karin.mattssonjohansson@lerum.se

Caroline Weibull, specialpedagog 
Malmö
Phone: +46-73-646 62 92
Email: weibullcaroline@gmail.com

Margareta Fehland, MSW
Malmö
Phone: +46-72-538 54 26
Email: margareta.fehland@mau.se

Daniel Levén, Specialpedagog
Oxievångsskolan
Malmö
Phone: +46 70 8340664
Email: daniel.leven@malmo.se

Annika Laestadius, School psychologist
Resurscentrum, Lärande och hälsa
Södertälje kommun
Phone: +46 8 523 043 81
E-mail: annika.laestadius@sodertalje.se

Linda Ekberg, Leg psykolog
Södertälje kommun
Phone: +46 (0)8-5230 3272
Email: linda.ekberg@sodertalje.se

Camilla Bengtsson (Special educator)
Uddevalla Kommun
Phone: 46-73 780 83 17
Email: camilla.bengtsson@uddevalla.se

Stefan Bostrom, Leg psykolog
Uppsala kommuns grundskola
Uppsala
Phone: +46 739 988560
Email: stefan@psykologiskt.net